erkek protez saçthemeforest temaları

Türk Eğitim Vakfı (TEV) Bursiyerlerinden Bağışçılarına Uzaktan Destek

Koronavirüsü salgını ülkemizde yaygınlaşmaya devam ederken, İçişleri Bakanlığı 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların evlerinden dışarı çıkmaları, park, bahçe gibi açık alanlarda dolaşmalarını sınırlandırdı. Türk Eğitim Vakfı (TEV), bu doğrultuda ileri yaşta olan bağışçılarını görüntülü arayarak bursiyerleri ve çalışanlarıyla bir araya getirdi.

Türk Eğitim Vakfı (TEV) Bursiyerlerinden Bağışçılarına Uzaktan Destek
01 Nisan 2020 - 20:17

 

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında alınan ek önlemler neticesinde 65 yaş üstü vatandaşlar sokağa çıkamıyor. Ekipler 65 yaş üstü vatandaşların taleplerini yerine getirmek için seferber olmuş durumda. AFAD koordinasyonundaki Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri ve belediyelere bağlı ekiplerin çalışmaları sürmeye devam ederken, ileri yaş bağışçıları için Türk Eğitim Vakfı (TEV) da bu seferberlikte yerini aldı.

Ülkemizdeki ihtiyaç sahibi başarılı gençlerin eğitimine destek olarak, onların geleceğine ışık tutan tüm destekçilerinin her zaman yanında olan Türk Eğitim Vakfı, bağışçılarını bu önemli zamanda yalnız bırakmıyor. Bu mücadelenin olumlu sonuçlanmasında tedbir boyutunun yanı sıra moral – motivasyon tarafında da farkındalığı artırmayı amaçlayan Türk Eğitim Vakfı, bağışçıları ile bursiyer ve çalışanlarını her gün görüntülü olarak bir araya getirip bağışçılarına Türk Eğitim Vakfının kocaman bir aile olduğunu ve her zaman yanlarında olduklarını bir kez daha hatırlatıyor.

  Konu özelinde açıklamada bulunan Türk Eğitim Vakfı İstanbul Anadolu Yakası Şubesi Yürütme Kurulu Başkanı Seda Ekincioğlu Oral “Bağışçılarımız bizim için çok kıymetli. Geçirdiğimiz bu zor zamanlarda onların hatırlarını sormak, morallerini yüksek tutmak için bursiyerlerimizle birlikte düzenli olarak aramalar yapıyoruz. Bağışçımız Mesrure Hanım ile Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler okuyan bursiyerimiz Bekir ile görüşme gerçekleştirdi. Bekir onlara okumaları için kitap önerisinde bulunurken, Mesrure Hanım da evde vakit geçirme konusunda tavsiyeler verdi. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü bursiyerimiz Bekir, bağışçımız Mesrure Hanım’a görüntülü konuşmasında sazıyla ‘’Elif’’ parçasını çalarak mini bir konser verdi. Biz TEV olarak bu süreçte sosyal mesafeye ve yetkililerin #EvdeKal çağrısına kulak veriyoruz. Türkiye’de kocaman bir TEV ailesiyiz. Bu süreçleri dayanışma ve alacağımız tedbirler ile atlatacağımızdan şüphemiz yok” dedi.

Bu haber 2825 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort