Açıköğretim Fakültesi AÖF öğrencileri sınavların online, uzaktan yapılmasını istiyor. AÖF öğrencilerinin uzaktan sınav talebine açıköğretim fakültesinden olumlu yanıt geldi mi, AÖF sınavları online yapılacak mı, yüz yüze mi yapılacak?

Türkiye'de çok sayıda açıköğretim fakültesinde öğrenim gören öğrenci bulunuyor. Açıköğretim fakültesi AÖF öğrencilerinin bu fakülteleri tercih etmelerinin en önemli nedenlerinden biri yüz yüze eğitim yapılmaması ve bu öğrencilerin okula devam etmek zorunda kalmaları. Çünkü bu öğrenciler genellikle belirli bir işte çalışan, mesleği ve görevi olan, Üniversite mezunu olan, bununla birlikte eğitim öğretimini de sürdürmek isteyen kişilerden oluşuyor.

19 Mayıs Öğretmenler ek ders ücreti ödenecek mi hangi öğretmenlere ek ders ücreti alabilecek 19 Mayıs Öğretmenler ek ders ücreti ödenecek mi hangi öğretmenlere ek ders ücreti alabilecek

Açıköğretim fakültesi öğrencilerinin en büyük sorunu gerek dersler için gerekse sınavlar için zaman ayırmakta sorun yaşamaları. Bu nedenle öğrencilerin açıköğretim fakültesinden önemli bir talebi var. Açıköğretim fakültesi öğrencileri derslerin sınavlarının online şekilde uzaktan yapılması talepleri devam ediyor. Öğrenciler fakülteye bu taleplerini çeşitli yollardan iletmeye devam ediyor. Gerek sosyal medya üzerinden, gerek Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine gönderilen dilekçelerle, gerekse haberlere yapılan yorumlarla sınavın online yapılmasını talep eden öğrenciler, açıköğretim fakültesinden bu taleplerine olumlu cevap gelip gelmediğini merak ediyor.

AÖF sınavları online olacak mı?

Açıköğretim fakültelerinin öğrencilerinin AÖF sınavlarının online olması yönündeki talepleri devam ederken bu talepleri gören fakülte yönetiminden konuyla ilgili herhangi bir adım gelmedi. Pandemi nedeniyle online sınav yapmaya başlayan ve online sınavda belli bir tecrübe kazanan, online sınav altyapısını oluşturan açıköğretim fakültesi kolay kolay bir şekilde bu sınavları uzaktan yapabileceği biliniyor. Önümüzdeki günlerde Fakültenin bu yönde karar verip vermediğini hep birlikte göreceğiz. Ancak öğrencilerin de bu yöndeki talepleri çeşitli platformlarda devam ediyor. 
Yeni gelişmeler oldukça siz okullarımıza konuyu duyurmaya devam edeceğiz

siz de AÖF online sınav ile ilgili görüş ve önerilerinizi haber dinliyorum kısmına yazarak sesimizi yetkililere duyurabilirsiniz.