Erzincan Ertuğrulgazi Anadolu Lisesinde Bir Sınıf Karantinaya Alındı, Öğretmen Derse Devam Edecek

Erzincan'da Ertuğrulgazi Anadolu Lisesinde 2 öğrencinin PCR testinin pozitif çıkması nedeni ile bir sınıf karantinaya alındı. Diğer sınıflara da dersi olan öğretmen ise ders vermeye devam edecek.

Erzincan Ertuğrulgazi Anadolu Lisesinde Bir Sınıf Karantinaya Alındı, Öğretmen Derse Devam Edecek
12 Eylül 2021 - 11:23
Karantina kararına ilişkin olarak edinilen bilgiye göre, Ertuğrulgazi Anadolu Lisesinde 11. sınıf da okuyan 2 öğrenciye yapılan PCR testinin pozitif çıkması neticesinde sınıfta bulunan tüm öğrenciler evlerinde karantinaya alındı. Sınıftaki öğrenciler, hijyen kurallarına dikkat edilerek okul çıkışında velilerin gözetimi altında evlerine gönderilirken, pozitif vakaların yaşandığı dezenfekte edildi. Pozitif çıkan öğrencilerle yakın temaslı öğrencilerin 14 gün boyunca karantinada kalacakları bildirilirken sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.
Dipğer taraftan Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sağlık İl Müdürlüğü herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için okulda yeni vakaların önüne geçmek tüm tedbirleri aldı. 
Okuldaki diğer sınıflarda dersi olan öğretmen ise karantinaya alınmadı ve kontrollü olarak derslerini vermeye devam edecek.
Bu haber 223 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum