9 Mayıs günü okullar tatil mi, 29 Mayıs'ta okullarda ders yapılacak mı, öğrenciler okula gidecek mi, yapılacak olan kutlamalar nerede gerçekleşecek, kutlamalara öğrenciler katılacak mı?
29 Mayıs Türkiye genelinde çeşitli törenlerle, anma programlarıyla, etkinliklerle kutlanıyor. 29 Mayıs 1453'te Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u fethetmesi ve İstanbul'un türklerin eline geçmesi nedeniyle bu özel gün Türkiye genelinde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Okullarda ve resmi dairelerde yapılan kutlamalar nedeni ile 29 Mayıs İstanbul'un Fethi nedeni ile okulları. Tatil edilip edilmeyeceği, okullarda ders olup olmayacağı merak ediliyor.

Öğretmenler için 3 yeni sınav görevi ve zamlı sınav görevi ücretleri Öğretmenler için 3 yeni sınav görevi ve zamlı sınav görevi ücretleri

29 Mayıs Türkiye için büyük öneme sahip özel bir gün. Ancak resmi tatil değil. Bu nedenle çeşitli etkinliklerin yapılacağı 29 Mayıs'ta okullar tatil edilmeyecek ve öğretmenlerle öğrenciler ders yapmaya devam edecek. Okullarda ise çeşitli etkinliklerle bu özel gün kutlanacak.