İSTANBUL (AA) - Teknasyon, dijital içerik sağlayıcılar için yeni girişimi Zotlo Store'u hayata geçiriyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Türkiye'nin mobil girişimcileri ve dijital servis sağlayıcılarının katılımıyla, 8 Mayıs'ta İstanbul'da gerçekleşecek Zotlo Store lansmanında mobil uygulama pazarındaki değişimler ve yeni pazarlama stratejileri masaya yatırılacak. Teknasyon'un son yeniliği Zotlo Store, dijital içerik sağlayıcılar için "web satışlarınızı" hızlandıracak bir alternatif olarak kullanıcılara sunulacak.

Dijital içerik sağlayıcılar için ödeme yöntemlerinde kolaylık sağlayan Zotlo, global ödemelerin kabul edilmesinde ve A/B testleriyle satışların artırılmasına yardımcı olacak. Özellikle abonelik hizmetleri sunan işletmeler için, dünya çapında ödemeleri kabul etme ve abonelikleri yönetme gibi kritik sorunlara çözümler sunarak, kullanıcı kazanım maliyetlerini düşürecek ve uygulama marketlerinin baskısını azaltacak.

Spot piyasada doğal gaz fiyatları Spot piyasada doğal gaz fiyatları

Lansmanda, Acunmedya Exxen Grup Başkanı Oktay Yılmaz, Meditopia'nın Kurucu Ortağı Berk Yılmaz, Kompanion'un Kurucu Ortağı Erkmen Erakkuş ve Teknasyon Ürün Direktörü Oğuz Bakır'ın katılacağı bir panelde, "Web-to-App" deneyimleri paylaşılacak.

Meta'nın Türkiye Direktörü İlke Çarkçı Toptaş'ın "Meta ile Dijital Pazarda Yeni Trendler" başlıklı konuşması ve Gülse Birsel ile Yekta Kopan'ın içerik üreticiler için dijital dünyanın sunduğu fırsatları tartışacakları özel bir panel de yer alacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Zotlo Ürün Direktörü Didem Yeniçağ Yağcı, lansman için çok heyecanlı olduklarını belirterek, "Teknasyon olarak, Zotlo Store'u kendi B2C ürünlerimizin satışında uzun yıllardır başarıyla kullanıyoruz ve bu süreçte olağanüstü sonuçlar elde ettik. 2 yıllık bir çalışma sonucunda bugün bu altyapıyı tüm ekosistemin kullanacağı bir platforma dönüştürdük. Beta aşamasında yaklaşık bir yıldır hizmette olan Zotlo Store, mobil uygulama ve dijital içerik ekosistemine önemli ölçüde katkı sağlayacak. Bu yenilikçi servisi sektörle tanıştırmanın heyecanını yaşıyoruz." ifadelerini kullandı.