Başka bir üniversiteye yatay geçiş yapmak isteyen öğrenciler için örnek teşkil edebilecek şartlar Erciyes Üniversitesi tarafından açıklandı. Üniversite, başka üniversiteye yatay geçiş yapmak isteyen Öğrencilere yönelik duyuruyu yayımladı. Duyuruda öğrencilerin dikkat etmesi gereken hususlar yer aldı. İşte üniversite tarafından yapılan açıklama ve duyuruya ilişkin görseller:

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF), 2024-2025 öğretim yılı için sınavsız ikinci üniversite başvuru ve kayı Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF), 2024-2025 öğretim yılı için sınavsız ikinci üniversite başvuru ve kayı

Yatay Geçiş İle Başka Üniversitelere Gitmek İsteyen Öğrencilerimizin Dikkatine

Yatay geçiş yapacak Üniversitemiz öğrencileri, geçiş yapmak istedikleri Üniversiteye ibraz etmek için talep ettikleri evrakları artık elektronik doğrulamalı olarak OBİSİS üzerinden alabileceklerdir. 

Bu belgede;

  • 1- Yatay geçiş yapmasında sakınca olmadığına dair bilgi,
  • 2- Daha Önce yatay geçiş yapmadığına dair bilgi,
  • 3- Disiplin Durumuna dair bilgi,

yer almaktadır.

Bu belgeyi OBİSİS üzerinden aşağıdaki kılavuz görselinde yer alan adımları izleyerek temin edebilirsiniz. Bu belgenin kurumlar tarafından ıslak imzalı talep edilmesi durumunda görsellerdeki tüm adımların tamamlanarak şahsen Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına gelerek elden teslim alabilirsiniz.