İSTANBUL (AA) - Vestel, Good Design Awards ve IDA Awards'tan 2023 yılında toplam 36 ödül aldı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Vestel, "Good Design Awards"ta birçok ödül aldı. Bu sene 73'üncüsü düzenlenen tasarım yarışmasında Vestel hem elektronik hem de beyaz eşya tasarımlarıyla 15 ödüle birden layık görüldü.

Tasarım alanının Oscar'ı olarak nitelendirilen IDA Awards'ta ise 21 ödülle buluşan Vestel tasarımları, bugüne dek uluslararası saygın platformlarda aldığı ödül sayısını 886'ya yükseltmiş oldu.

Bu organizasyon ile birlikte Vestel'in Good Design Awards'ta bugüne kadar kazandığı ödül sayısı 144'e ulaşmış oldu. IDA Awards'ın da tarihine geçen Vestel, toplam IDA sayısını 72'ye yükselterek, 3 bini aşkın marka arasında dördüncülüğe yükseldi ve en yüksek ödüle sahip ilk Türk markası oldu.

Vestel'in geliştirip tasarladığı ürünler, köklü ve prestijli uluslararası platformlarda toplamda 886 ödülle buluştu. Dünya çapında, tüketici elektroniği ve beyaz eşya sektöründe tasarım ödülü sayısı en yüksek olan Türk markası Vestel, Türkiye'yi uluslararası platformla temsil etmeye devam ediyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vestel Pazarlama Genel Müdürü Duygu Badem Uylukçuoğlu, Vestel olarak teknoloji üretirken AR-GE, inovasyon, yazılım, donanım bileşenlerinin yanı sıra tasarımı da öncelikleri arasına aldıklarını belirtti.

Akademisyenler, sosyal medyanın finansal okuryazarlık üzerindeki etkilerini değerlendirdi Akademisyenler, sosyal medyanın finansal okuryazarlık üzerindeki etkilerini değerlendirdi

Vestel teknolojisinin sunduğu yeniliklerle birlikte tüketicilerinin hayatlarına tasarımlarıyla da renk ve ahenk katmayı amaçladıklarını aktaran Uylukçuoğlu, şunları kaydetti:

"Tasarımı sadece estetik bir unsur olarak görmüyoruz, kullanıcı deneyimini ve ürünün kullanılabilirliğini artıran önemli bir faktör. Bu bakış açısıyla tasarımda her zaman inovasyon ve yenilikçiliği ön planda tutuyoruz. Geliştirdiğimiz tasarımların, böylesi önemli organizasyonlarda dünyanın sayılı markalarını geride bırakarak onlarca ödüle layık görülmesi, yalnızca teknoloji değil tasarım alanında da küresel ölçekte söz sahibi olduğumuzun önemli bir göstergesi."