AMMAN (AA) - Ürdün Dışişleri Bakanı Eymen es-Safedi ile Japonya Başbakanı Kişida Fumio ikili ilişkilerin yanı sıra bölgesel ve uluslararası gelişmeleri ele aldı.

Ürdün Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Safedi, resmi ziyaret kapsamında bulunduğu Japonya'nın başkenti Tokyo'da Başbakan Kişida ile bir araya geldi.

Paris'te emeklilik reformu karşıtı gösteride 28 kişi gözaltına alındı Paris'te emeklilik reformu karşıtı gösteride 28 kişi gözaltına alındı

Görüşmede, Safedi'nin dün Japon mevkidaşı Hayaşi Yoşimasa ile katıldığı Japonya-Ürdün Üçüncü Stratejik Diyalog Toplantısı sonuçları gözden geçirildi.

Kişida ile Safedi ayrıca Filistin meselesi başta olmak üzere bölgesel ve uluslararası meseleleri değerlendirdi.

Ürdün'ün bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamadaki rolünden övgüyle söz eden Japonya Başbakanı Kişida, ülkesinin Ürdün ile ekonomi, yatırım, eğitim ve savunma alanında daha geniş bir işbirliği içinde olmasını arzu ettiğini belirtti.

Açıklamada, Ürdün Kralı 2. Abdullah'ın, "iki ülke arasındaki ilişkileri derinleştirme ve çeşitli alanlarda işbirliğini genişletmenin yollarını" görüşmek üzere nisan ayında Japonya'yı ziyaret etmeyi planladığı aktarıldı.