Geçtiğimiz günlerde Bakan Özer, daha önce sadece pansiyonda kalan öğrencilerin fayda sağlamış oldukları yemek hizmetinin, artık okuldaki tüm öğrencilere ücretsiz bir şekilde verileceğini açıklamıştı.

Öğretmenlere salon başkanı ve gözetmenlik yeni sınav görevi Öğretmenlere salon başkanı ve gözetmenlik yeni sınav görevi

Millî Eğitim Bakanlığı, 2022-2023 eğitim öğretim yılının ikinci döneminden itibaren kademeli olarak 1.8 milyon öğrencinin yararlandığı ücretsiz yemek uygulamasıyla 5 milyon öğrenciye ulaşma kararı almıştı.
 
Bu sayede, ikinci dönemin başlangıç günü olan 6 Şubat 2023 Pazartesi günü öncelikli olarak okul öncesi eğitime devam eden çocuklar olmak üzere kademeli olarak 5 milyon öğrenciye bir öğün ücretsiz beslenme verilmeye başlanacak.
 
Uygulama detaylarının ele alınması amacıyla bugün Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy başkanlığında Bakanlıkta bir toplantı düzenlendi.
 
Yapılan hazırlık çalışmalarının gözden geçirildiği toplantıda Bakanlık, illerden gelen veriler doğrultusunda her anaokulu ve ana sınıfına nasıl beslenme verileceğini okul bazlı olarak belirledi. Okul bazlı listeler tüm illere gönderilerek illerden son kontrollerin yapılması ve varsa değişiklik önerileri ile ihtiyaçların bildirilmesi istendi.
 
Bakan Yardımcısı Şensoy, 6 Şubat 2023 tarihinde okul öncesinde tüm çocuklara beslenme verilmesi konusunda hazırlıkların Bakanlık, il ve ilçe millî eğitim müdürlükleri ile okul müdürlüklerince tamamlandığını, ücretsiz beslenme programının sorunsuz bir şekilde uygulanacağının vurgusunu yaptı..