Türk Silahlı Kuvvetleri TSK'nın personel alımı ile ilgili detaylar belli oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine görevlendirilmek üzere  KPSS şartı aranmaksızın askeri personel alımı yapılacak. TSK askeri personel alımına başvuru yapacaklar için son başvuru tarihini 24 Aralık 2023 olarak bildirildi.

TSK personel alımı başvuru şartları neler? Başvurular nereden yapılıyor? 

Türk Silahlı Kuvvetleri TSK, çeşitli birimlerde görevlendirilmek üzere askeri personel alımı süreci devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı tarafından Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları için muvazzaf astsubay alımı yapılacak. TSK personeli olmak için müracaat edecek adaylar için KPSS şartı aranmayacak. Peki diğer başvuru şartları neler? Seçim aşaması nasıl ilerleyecek? İşte TSK personel alımı ile ilgili tüm detaylar…

Adana'da bir ev çıkan yangında hasar gördü Adana'da bir ev çıkan yangında hasar gördü

TSK KPSS ŞARTSIZ ASKERİ PERSONEL ALACAK

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), KPSS şartı aranmaksızın dış kaynaktan bando sınıfı için muvazzaf astsubay alımı yapacak. Muvazzaf astsubay başvuruları 24 Aralık 2023 tarihinde sona erecek.

Milli Savunma Bakanlığı; Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına bando sınıfı muvazzaf astsubay olarak istihdam edilmek üzere 55 astsubay alacak.

Kara Kuvvetleri Komutanlığına 26, Deniz Kuvvetleri Komutanlığına 15, Hava Kuvvetleri Komutanlığına 14 muvazzaf astsubay alınacak.