Otomobil almakta zorluk çeken dar gelirli vatandaşların ve asgari ücretli çalışanların otomobil sahibi olması için yerli ve elektrikli otomobil TOGG'dan önemli adım. Yerli otomobil TOGG'un, yerli ve milli otomobile sahip olma hayalini gerçeğe dönüştürmek için önemli bir adım atması bekleniyor. Der gelirler vatandaşlar ve asgari ücretli çalışanlara özel olarak hazırlanan bu yeni kampanya, Türkiye'nin milli gururu TOGG'a erişimi kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Yaşanan Ekonomik krizin gölgesinde otomobil satışlarının durma noktasına geldiği bir dönemde, TOGG'un bu adımının, asgari ücretli vatandaşlara moral ve umut vermesi bekleniyor. TOKİ evlerinde uygulanan satış sistemine benzer şekilde, TOGG’un yeni B-SUV modelinde de düşük gelire sahip kişilere uzun vadeli ve düşük taksitli ödeme imkanları sunulacak. TOGG, bu şekilde asgari ücretlilere yönelik başlattığı özel kampanya ile sıfır otomobil sahibi olma fırsatı sunuyor.

Türkiye'de son yıllarda yaşamak Ekonomik kriz ve yüksek otomobil fiyatları nedeniyle sıfır araç almak zorlaşmışken, TOGG’un dar gelirlilere yönelik satış kampanyasının üzerinde çalıştığı söyleniyor. Böylelikle TOKİ evlerinde uygulanan modele benzer şekilde, uzun vadeli ve düşük taksitli ödeme seçenekleri ile asgari ücretliler de sıfır otomobil sahibi olabilecek. TOKİ evlerinde uygulanan benzer bir satış sisteminin TOGG’un yeni B-SUV modelinde de düşük gelire sahip kesimlere uygulanacağı iddia ediliyor. Ancak yapılan çalışmanın en ses getireni ise asgari ücretli ya da düşük aylıkla çalışanlara sıfır otomobil almanın yolunun açan çalışma olacak. Otomobil piyasasında satışlar resmen durma noktasına gelirken, TOGG ciddi bir satış rakamı yakaladı. TOGG, dar gelirlilere yönelik bir satış sistemi üzerinde çalışıyor.

Ticaret Bakanlığı enflasyon düzeltmesine esas alınacak finansal tablolara açıklık getirdi Ticaret Bakanlığı enflasyon düzeltmesine esas alınacak finansal tablolara açıklık getirdi

TOGG'DAN YENİ KAMPANYA

TOGG yetkilileri tarafından dar gelirlilere yönelik olarak önemli bir adım atılıyor. Bu kapsamda Satış listesine en son B-SUV şeklinde bir versiyonu da yakın tarihte ekleyecek olan TOGG’un aynı zamanda düşük gelirlilere yönelik bir kampanya başlatacağına kesin gözü ile bakılıyor.

Bu kez araç alma şartları içinde yüksek gelirli olmak değil düşük gelirli olmanın yer alacağı iddia ediliyor.

TOGG'DA TOKİ SİSTEMİNİN UYGULANMASI BEKLENİYOR

Dar gelirlilere Ev sahibi olma imkanı tanıyan TOKİ evlerinde uygulanan benzer bir satış sisteminin Yine dar gelirlilere otomobil alma fırsatı tanımak amacı TOGG’un yeni B-SUV modelinde de uygulanması bekleniyor. Böylelikle düşük gelire sahip kesimlere, uzun vadeli, düşük taksitli ödemelerle araç sahibi olma imkanı tanınacak.