ANKARA (AA) - Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), alım faaliyetlerinin sekteye uğratılmadan, üreticilere daha hızlı hizmet verilebilmesi için alım noktalarında yaşanabilecek olumsuzluklara karşı caydırıcılığın sağlanması amacıyla duyurulan ve kamuoyunda yanlış algıya yol açtığı anlaşılan uygulamalara son verildiğini bildirdi.

Ofisin internet sitesinden yapılan duyuruda, şu bilgiler verildi:

Çocuk Kral TutAnkhAmun’un Hazineleri Sergisi İstanbul Akvaryum Etkinlik Merkezi’ne geliyor Çocuk Kral TutAnkhAmun’un Hazineleri Sergisi İstanbul Akvaryum Etkinlik Merkezi’ne geliyor

"Kurumumuz tarafından yürütülen yoğun alım faaliyetlerinin sekteye uğratılmadan üreticilerimize daha hızlı hizmet verilebilmesi için alım noktalarımızda yaşanabilecek olumsuzluklara karşı caydırıcılığın sağlanması amacıyla duyurulan ancak kamuoyunda yanlış algıya yol açtığı anlaşılan uygulamalara son verilmiştir. Kurumumuza ürün satışıyla ilgili bu kapsamda yasaklanan herhangi bir üretici bulunmamaktadır. Ayrıca bu hususla ilgili olarak tüm taşra iş yerlerimize gerekli talimatlar verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."