İSTANBUL (AA) - Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi (TARSİM) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Engürülü, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Engürülü, Türkiye'de son yıllarda tarım alanında başarılı çalışmaların yürütüldüğünü ve bunun neticesinde tarım sektörünün ciddi düzeyde büyüme ivmesi gösterdiğini belirtti.

- "Çiftçilerimizin emeği bizim için kutsaldır"

Bu alanın, ekonominin büyümesinde ve gelişmesinde de katkısının büyük olduğunu aktaran Engürülü, şunları kaydetti:

"Fanatik" oyununun gösterimiyle 11. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali sona erdi "Fanatik" oyununun gösterimiyle 11. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali sona erdi

"Küresel ısınma, çevresel sorunlar, salgın hastalıklar ve savaş gibi nedenlerden ötürü gıda arzı güvenliğine yönelik risklerin giderek arttığı bir dönemde, ülkelerin tarımsal üretimde kendi kendine yetebilmesi ve bu alanın kesintisiz olması zaruridir. Faaliyetlerini durmaksızın sürdüren, topraktan aldığı ürüne değer katarak, bizlere ulaştıran çiftçilerimizin emeği bizim için kutsaldır.

Tarımın sürdürülebilirliği için, çiftçilerimizin emeklerini güvence altına alarak, tüm gayretimizle yanlarında olmaya, doğal afetlere ve çeşitli risklere karşı tarımın sigortasız olmayacağını anlatmaya devam edeceğiz. Bereketli ve cömert topraklarımıza alın terini akıtan, üreten ve emek veren çiftçilerimizin, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'nü kutluyor, Türkiye Yüzyılı'nın inşasında sağladıkları değerli katkılardan ötürü, şükranlarımı sunuyorum."