Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde, sünnet için hastaneye götürülen B.Y.'nin (2,5) bademciklerinin ameliyatla alınmasıyla ilgili incelemede, aralarında doktorların da olduğu 12 personel hakkında geniş çaplı idari soruşturma başlatıldı.

AİLE DOKTORLARDAN ŞİKAYETÇİ OLDU

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde, anne S.Y., oğlu B.Y.'yi (2,5) sünnet ettirmek için geçtiğimiz hafta devlet hastanesine götürdü. B.Y., işlemlerin ardından operasyon için hazırlandı. Kulak Burun Boğaz Servisi'ne götürülen B.Y.'nin burada bademcikleri alındı. Üroloji odasında bekleyen aile, kısa sürmesi gereken işlem uzayınca görevlilere sorup durumu öğrendi. Sünnet için götürdükleri hastanede çocuklarının bademcik ameliyatı yapılması nedeniyle aile doktorlardan şikayetçi oldu.

PERSONEL HAKKINDA SORUŞTURMA 

9 ilde FETÖ operasyonunda 4'ü görevde 23 şüpheliden 19'u gözaltına alındı 9 ilde FETÖ operasyonunda 4'ü görevde 23 şüpheliden 19'u gözaltına alındı

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan incelemenin ardından Üroloji ve Kulak Burun Boğaz servislerinde, aralarında doktorların da olduğu 12 personel hakkında idari soruşturma başlatıldı. Ailenin şikayetiyle savcılık, B.Y. ile ilgili tüm tetkik ve raporları istedi. Kısa sürede dosyayı hazırlayan ailenin avukatı raporları savcılığa sundu.