Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen şartları yerine getiren öğretmenler önce sertifika alacak bu sertifikalar ardından bu belgeleri maaşlarına yaklaşık 4000 TL olarak yansıyacak. İşte detaylar:

Milli Eğitim Bakanlığı 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınav sonuçlarını açıkladı. Sınava on binlerce öğretmen başvuru yapmıştı ve öğretmenlerin çok büyük bir çoğunluğu bu sınavda başarılı oldu. Ayrıca yüksek lisans yapan öğretmenler de otomatik olarak uzman öğretmen olmaya hak kazandı. Sınavı geçen ve yüksek lisans yapan öğretmenlere uzman öğretmenlik sertifikası verilecek. Sertifika alan öğretmenler belgeyi aldıktan sonra uzman öğretmen olarak bakanlık bünyesinde görev yapacaklar.

Sınavsız okul müdürü olmanın yolu açıldı Sınavsız okul müdürü olmanın yolu açıldı

Uzman öğretmenlere bu ünvanları karşılığında aylık 4000 TL civarında tazminat ödenecek. 2024 yılı Ocak ayında yapılacak olan memur maaş zammı ile birlikte uzman Öğretmenlik tazminatını 4000 TL civarına çıkması bekleniyor. tazminatların artması ile birlikte Ocak ayında ilk tazminatı alacak olan öğretmenler de maaşlarında 4000 TL civarında ekstra bir artış görecekler.