İSTANBUL (AA) - Keçiören Belediyesi tarafından ilçedeki Şehit Kubilay Mahallesi'ne inşa edilen Şehit Yüzbaşı Burak Coşkun Parkı hizmete açıldı.

Karmod, Romanya'da turizm ve otel işletmecileri için konut projesini tamamladı Karmod, Romanya'da turizm ve otel işletmecileri için konut projesini tamamladı

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Şehit Yüzbaşı Burak Coşkun Parkı'nın açılışına Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Şehit Burak Coşkun'un babası Gülbay Coşkun, annesi Gülten Coşkun ve eşi Müge Coşkun, şehidin komutanı Albay Yakup Kutman, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan açılış programında Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı.

Açıklamada törendeki konuşmasına yer verilen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, şunları kaydetti:

"Şairimiz diyor ki 'Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.’ Rabbimiz de ayetinde diyor ki, ‘Şehitler ölmez, onlar diridirler; lakin siz onları göremezsiniz ama onlar sizi görür.’ Bu topraklar için Çanakkale'de, Yemen’de, Türkiye’nin dört bir yanında şehitler verdik. Eğer bugün vatanımız, ülkemiz, devletimiz varsa bunu önce Rabb'imize, sonra şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Şairimiz Mehmet Akif Ersoy diyor ki, ‘Bir ülke ki şehitlerine sahip çıkmazsa bilesiniz ki gün olur o ülke uğruna şehit olacak kimse kalmaz.’ Burak Coşkun komutanımız da Türkiye Cumhuriyeti devletinin onur ve gurur sayfasında bir yıldız olarak devletimiz var olduğu sürece kalacaktır."

Türkiye'nin birlik ve bütünlüğüne yönelik oyun ve senaryoların sürekli devreye sokulduğunu belirten Altınok, "Türkiye zor bir coğrafyada bulunuyor. 'Türkiye'yi nasıl böler ve parçalarız' diyerek oyun ve senaryolar sürekli yazılıyor. Bin yıldır bu topraklardayız ve bu topraklarda yaşamanın bir bedeli var. Bu topraklarda yaşamamız da Burak Coşkun gibi kahraman ve şehitlerimiz sayesindedir." değerlendirmesinde bulundu.

Şehit Yüzbaşı Burak Coşkun'un annesi Gülten Coşkun da "Canım oğlum Burak, sen vatan için canını feda ettin. Bize ise bu güzel parkı hatıra olarak bıraktın. Buranın yapımında emeği geçen başkanımıza çok teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.