Öğretmenlerin nisan ayı ek ders ücreti kesintileri belli oldu Öğretmenlerin nisan ayı ek ders ücreti kesintileri belli oldu

31 Mart genel seçimleri Türkiye genelinde gerçekleştirildi ve sonuçlandı. Sınavlar okullarda yapıldı. Bu nedenle okullar 1 Nisan 2024 pazartesi günü tatil edildi. Yapılan bu seçimlerin ardından öğrenciler dört gün içerisinde sınava alınacaklar.
milli eğitim bakanlığı, 2023-2024 eğitim öğretim yılı ile birlikte önemli bazı değişiklikler yapmış ve yeni uygulamalar getirmişti. Bu uygulamalardan biri de öğrencilere sınav yapılması oldu. Bakanlık bu kapsamda birinci dönemde öğrenciler ortak sınava almıştı. Ortak sınavlar ikinci dönemde de devam ediyor. 

25 Mart 2024 tarihinde başlayan ortak sınav uygulaması araya seçimlerin girmesi ve 1 Nisan 2024 tarihini tatil edilmesinin ardından 2-5 Nisan 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Öğrenciler ortak sınavlara alınacak ve sınav değerlendirmeleri yapılacak. Beş Nisan'da ise Türkiye genelinde tüm kademelerdeki okullar bayram tatili sürecine girecek. Bayram tatili yapan öğrenciler 15 Nisan 2024 tarihinde kaldığı yerden derslere devam edecek.