Sağlık Bakanlığı 85 bin sağlık personeli alacak. Bakan Koca tarafından yapılan açıklamaya göre ilk etapta bu atamaların yarısı olan 42 bin 500 sağlık personeli alımı yapılacak, akabinde ise kalan yarısının ataması yapılarak toplamda 85 bin Sağlık Bakanlığı personeli alımı yapılacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Sağlık bakanlığına yapılacak olan atamalarla ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Fahrettin Koca, 
"İlan ettiğimiz 85 bin personelin 42 bin 500'ünün atamasını şimdi yapıyoruz. Diğer yarısını peşinden hemen alacağız." dedi.

HATAY - Koca: "Ankara'da Sami Ulus, Dışkapı ve Onkoloji Hastanelerinin yerine inşa edilecek yeni hastane projelerimiz tamamlandı. 28 Nisan’da ihalelerini gerçekleştireceğiz'' HATAY - Koca: "Ankara'da Sami Ulus, Dışkapı ve Onkoloji Hastanelerinin yerine inşa edilecek yeni hastane projelerimiz tamamlandı. 28 Nisan’da ihalelerini gerçekleştireceğiz''

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda görüşülen Sağlık Bakanlığı'nın 2023 yılı bütçeleri üzerinde söz aldı. Bakan Koca burada yaptığı açıklamada atama bekleyen sağlıkçılara bir müjde verdi.

"32 BİNİ TIBBİ SEKTERLERDEN OLUŞUYOR"

Sağlık Bakanlığı'na personel alımıyla ilgili konuşanve alınacak personel sayısını duyuran Bakan Koca,
"İlan ettiğimiz 85 bin sağlık personelin 42 bin 500'ünün atamasını şimdi yapıyoruz. Diğer yarısını peşinden hemen alacağız. Yeni personelin 32 bini polikliniklerimizde hizmet verecek olan tıbbi sekreterlerden oluşuyor. 27 bin sözleşmeli hekimle yılbaşından itibaren sözleşmeler yapılacak." dedi.


"İNKAR ETMEK GİBİ BİR DÜŞÜNCEM YOK"

Son günlerde eczanelerde bazı ilaçların bulunmadığı yönündeki iddialarına yönelik de konuşan Bakan Koca, 
"Piyasada eksikliği hissedilen ilaçlar olduğunu inkâr etmek gibi bir düşüncem yok. Ancak gerek ilaç etken maddelerinin tedariki ile ilgili küresel arz sorunu, gerekse kur farkı kaynaklı fiyatlama problemi var. Hastalarımızı ilaçsız bırakmayız, ilaç arayan bulacak." ifadelerini kullandı.

"SORUNUN FARKINDAYIZ VE ÖZÜMÜMÜZ VAR"

Eczanelerde bulunmayan ve ilaç tedariğindeki iddia edilen eksikler konusuna da değinen Koca, 
"Bir başka sorun da kur güncellemesinin dönemsel olarak yılda bir kez, şubat ayında gerçekleşmesidir. Bu tarih yaklaştıkça stok sorunları baş göstermektedir. Sorunun farkındayız ve çözümümüz var. Müsterih olunuz." şeklinde konuştu.

"YAKINDA İLAN EDECEĞİZ"

Sağlıkta yeni hizmeti de duyuran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 
"85 yaşından büyüklerimizin her birini bir hekim arkadaşımıza emanet etmek istiyoruz. Yeni düzenleme ile büyükler sağlık hizmeti alırken tek bir hekim tarafından takip edilecekler. hazırlıklarımızı yaptık, yakında ilan edeceğiz." dedi.