Sağlık alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM'de (1) Sağlık alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM'de (1)
Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan Koronavirüs Türkiye günlük verilerine göre Türkiye'de son 24 saat içerisinde 438 bin 252 Kovid-19 testi yapıldı, 93 bin 586 kişinin testi pozitif çıktı çıkarken koronavirüse yakalanan 210 kişi yaşamını yitirdi.
28 Ocak Türkiye Koronavirüs verilerinin açıklanmasının ardından konuya ilişkin açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca şu hususlara değindi.

''Virüs eski gücünde değil. Artan sayılar sebebiyle endişelenmeye mahal yok. Büyüklerimizi ve kronik hastalıkları olanları koruyup, kişisel tedbirlere uyarak normal hayatımıza devam edeceğiz. Aşılarımızı ihmal etmeyelim. Kendi gücümüz Turkovac var.'' ifadelerini kullandı.

Son günlerde hızlı bir artış gösteren vaka sayıları Omicron varyantının ne kadar hızla yayıldığını da gözler önüne serdi. Varyanta karşı en önemli tedbirlerden biri aşı olurken, maske, mesafe ve hijyenin de Koronavirüsle mücadelede önemi yeniden gündeme geldi.

Türkiye geneli 28 Ocak 2022 Koronavirüs veri tablosu şöyle: