İSTANBUL (AA) - Türkiye İnsan Yönetimi Derneği'nin (PERYÖN) insan kaynakları alanındaki yenilikçi, yaratıcı ve başarılı uygulamaları tanıtmak, iş dünyasında örnek teşkil eden insan odaklı uygulamaları yaygınlaştırmak amacıyla düzenlediği İnsana Değer Ödülleri 15’inci kez sahiplerini buldu.

Kuveyt Türk Konya Tarım Fuarı'na katılacak Kuveyt Türk Konya Tarım Fuarı'na katılacak

PERYÖN'den yapılan açıklamaya göre, ödül töreninde katılımcılar, tasarımı heykeltıraş Gülfidan Soyuğur imzalı, gölgesi Atatürk portresini oluşturan heykel çalışmasını birlikte yaptı.

54 jüri üyesi tarafından 125 saati aşkın sürede yapılan değerlendirme toplantıları neticesinde belirlenen kurumların ödüllerine kavuştuğu törende, büyük ödül olan İnsana Değerde Liderlik Kategorisi'nin yani finalistleri Mey Diageo İçki, Türk Traktör ve Ziraat Makineleri AŞ ve Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri AŞ olurken, Büyük Ödül'e Türk Traktör ve Ziraat Makineleri AŞ değer görüldü.

KOBİ dalındaki Büyük Ödül ise Koç Yaşa Çok Yaşa Medikal ve Tosunoğlu Tekstil arasında paylaştırıldı. Büyük Ödül kazananı şirketler ödüllerini PERYÖN Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Taşcı Firuzbay ve Avrupa İnsan Yönetimi Birliği (EAPM) Başkanı Even Bolstad'ın elinden aldı.

Açıklamada törende yaptığı konuşmaya yer verilen PERYÖN Yönetim Kurulu Başkanı Firuzbay, şunları kaydetti:

"Dünya İnsan Yönetimi Dernekleri Federasyonu (WFPMA) ve Boston Consulting Group’un (BCG) gerçekleştirdiği, PERYÖN üyeleriyle birlikte katkıda bulunduğumuz Creating People Advantage 2023 araştırmasına göre, şirketler tarafından en büyük zorluk yüzde 72 ile yetenek açığı olarak görülüyor. Dolayısıyla PERYÖN’ün ‘Odağında İnsan Var’ sloganının da işaret ettiği gibi artık insanı odağa almak bir tercih değil, olmazsa olmaz. Ne mutlu ki bugün burada bizimle olan değerli katılımcılarımız ve şirketlerimiz bu kaçınılmaz değişimin farkında ve insan odağı ile daha iyisini daha fazlasını yapma çabası içinde. Tüm katılımcılarımızı tebrik ediyoruz."