Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bölücü terör örgütüne mensup teröristlerce yerleştirilen El Yapımı Ppatlayıcının patlaması sonucu ağır yaralanarak hastaneye sevk edilen askerin şehit olduğunu açıkladı.

ŞEHİT AİLESİNE ŞEHADET HABERİ VERİLDİ

Ailesinden 5 kişiyi Katleden Öğretmen Hakkında Dikkat Çeken Detay Ailesinden 5 kişiyi Katleden Öğretmen Hakkında Dikkat Çeken Detay

Pençe Kilit Harekatı bölgesinden şehit haberi geldi. Bölgede el yapımı patlayıcının infilak etmesi sebebiyle ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Uzman avuş İbrahim Han'ın (25) acı haberi Van'ın Gevaş ilçesindeki ailesine verildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak'ın Kuzeyindeki terör unsurlarına yönelik olarak düzenlenen Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerin araziye döşediği EYP'nin infilak etmesi sonucu Uzman avuş İbrahim Han ağır yaralandı. Helikopter ile hastaneye kaldırılan Uzman avuş Han, doktorların tüm çabalarına ve müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Van'ın Gevaş ilçesi Hişet Mahallesi'nde ikamet etmekte olan Han ailesine şehadet haberi, askeri ve sivil yetkililer tarafından verildi.

Hakkari'de düzenlenecek olan törenin ardından şehit Han'ın naaşının memleketi Gevaş ilçesine getirileceği ve öğlen vakti burada kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği belirtildi.