KARABÜK (AA) - Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert, "Bilgi silahtır, bilgi temsilcisine, üyesine güç katar, öz güven getirir. Bugün bilgi sendikacılığını ön planda tutanlar ayakta kalacaktır." dedi.

Karabük Şubesi 1. Olağan Genel Kuruluna katılan Sert, konuşmasında, her zaman üyelerinin kazanımları için mücadele ettiklerini söyledi.

Eğitim ve bilginin güç olduğunu belirten Sert, "Bilgi silahtır, bilgi temsilcisine, üyesine güç katar, özgüven getirir. Bugüne kadar 17 ilimizi eğitimden geçirdik. 81 ilimizi 5 bölgede toplayıp eğitimden geçireceğiz. Bütün illerimizin genel kurullarını yaptıktan sonra eğitimlerimize devam edeceğiz. Çünkü bugün bilgi sendikacılığını ön planda tutanlar ayakta kalacaktır." diye konuştu.

28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde AK Parti'den Karabük milletvekili seçilen Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç da iktidarları döneminde sendikalarla ilgili yatırımları ve yapılacakları anlattı.

Gençlik ve Spor Bakanı Bak, Fransa'da madalya kazanan özel sporcuları tebrik etti Gençlik ve Spor Bakanı Bak, Fransa'da madalya kazanan özel sporcuları tebrik etti

AK Parti İl Başkanı Ferhat Salt, İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, hastane ve sağlık kuruluşu yöneticileriyle sendika üyelerinin katıldığı Genel Kurulda tek aday olan Damla Yılmaz Ekemen şube başkanlığına seçildi.