ÖSYM, sınavda görev alan personelin sınav görevi ücretlerini hesaplara yatırdı. Konuya ilişkin açıklama Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Vaşkanlığı tarafından yapıldı. Yapılan açıklama şöyle:

Bakan Özer’den idari tatil yaz tatili kurslar ve eğitime ilişkin açıklamalar Bakan Özer’den idari tatil yaz tatili kurslar ve eğitime ilişkin açıklamalar

- 18-19 Haziran tarihlerinde uyguladığımız 2022-YKS'nin ilk oturumu olan TYT'de görev alan sınav görevlilerimizin ücretleri 24 Haziran Cuma günü hesaplarına yatırılmıştır. AYT ve YDT oturumlarında görev alan görevlilerimizin ücretleri de bugün itibarıyla hesaplarına yatırılmıştır.
- 2022 yılının ilk altı ayı (Ocak-Haziran dönemi) için 2022 Ocak ayında belirlenen görevli ücretleri, 1 Ocak 2022'den bu zamana kadar gerçekleştirilen YKS dahil tüm sınavlarda (19 sınav) görev alan sınav görevlilerimize aynı tutarlar üzerinden ödenmiştir.
- 2022 yılı ikinci altı ayı (Temmuz-Aralık dönemi) için görevli ücretleri güncellenecek ve belirlenecek görevli ücretleri 1 Temmuz'dan itibaren yıl sonuna kadar uygulanacak sınavlarda geçerli olacaktır.Tüm sınav görevlilerimize katkıları ve emekleri için teşekkür ederiz.