Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bakanlık bünyesinde görev yapan eğitim yöneticileri ile birlikte farklı illerden gelen milli eğitim müdürleriyle bir araya geldi. Bakan Tekin ve yöneticiler il müdürleri ile eğitim politikalarını tartıştı. Bakan Tekin’in katıldığı toplantı, Gölbaşı Mogan MTAL Uygulamalı Otel'de yapıldı. Bakan Yusuf Tekin toplantıda yaptığı açıklamada, görevde olduğu süre boyunca  eğitim politikalarının nasıl uygulandığını ve karşılaşılan sorunların nasıl çözüldüğünü anlattı.

Milli Eğitim Bakanlığının aldığı her kararın detaylı bir şekilde planlandığını söyleyen Bakan Yusuf Tekin, Milli Eğitim Bakanlığı olarak üzerinde çalıştıkları tüm projelerin sıkı bir şekilde takip edildiğini ifade etti. Eğitimle ilgili tüm kesimlerle sürekli iletişim halinde olduklarını vurgulayan Bakan Yusuf Tekin, alınan her önlemin doğru anlaşılması ve uygulanabilir olması için projeleri herkesle paylaşmanın önemine değindi.

Bununla birlikte bakanlığın deprem bölgesine yaptığı yatırımlara da değinen Bakan Tekin, bu felaketin yaralarını birlik ve dayanışma içinde sarmaya devam ettiklerini söyledi. Mevzuat değişikliklerine de değinen Bakan Tekin, bakanlık tarafından alınan kararlarla eğitimde ortak bir çerçeve oluşturduklarını, böylece çeşitli projeler ve tedbirlerle eğitim politikalarını hayata geçireceklerini ifade etti.

Ortaokul ve lise öğrencilerinin beklediği açıklama gelmedi 

Ortaokul ve lise öğrencilerinin milli eğitim Bakanlığından beklediği açıklama gelmedi. Sekizinci sınıf ve 12. sınıfa devam eden öğrencilerin bu yıl sırasıyla LGS ve Yks yılı olması nedeniyle sınavlara hazırlanmak için zaman zaman okula devamsızlık yaparak ders çalışmaları nedeniyle oluşan devamsızlık sorununun çözülmesini ve bir af gelmesini bekliyordu. Ancak Bakan Tekin, bu konuda sıkı takibin devam ettiğini ve af olmayacağını söyledi.

MEB’den açıklama öğrenci nakillerine yeni düzenleme geliyor MEB’den açıklama öğrenci nakillerine yeni düzenleme geliyor

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bir toplantıda, öğrencilerin yıl tekrarı yapmasına veya devamsızlık nedeniyle affedilmelerine izin verilmeyeceğini açıkça belirtti. Bu kararın, eğitim alanında çalışan herkesle paylaşılması gerektiğini vurguladı.