MEB'den önemli karar. Okullarda bir hafta boyunca dersler iptal edildi. Bakanlığın uygulaması ile öğrencilere öğretmenler tarafından ders anlatılmayacak. İşte 81 ilde ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde uygulanacak olan ders kararının detayları:

Milli Eğitim Bakanlığı MEB bünyesinde hizmet veren tüm okullar 81 ilde bir hafta boyunca ders yapmayacak. Bakanlık tarafından alınan karar aynen uygulanacak. İşte detaylar:

ilkokul, ortaokul ve liselerde Türkiye genelinde 81 ilde tüm okullarda uygulanacak karara göre bir hafta boyunca ders yapılmayacak. MEB tarafından 2023-2024 eğitim öğretim yılının birinci döneminde alınan karar ikinci dönemde de uygulanacak. Buna göre okullarda bir hafta boyunca öğretmenler ve öğrenciler ders işlemeyecek.

Öğretmenler için 3 yeni sınav görevi ve zamlı sınav görevi ücretleri Öğretmenler için 3 yeni sınav görevi ve zamlı sınav görevi ücretleri

Bakanlığın birinci dönem için aldığı karar ikinci dönemde de uygulanacak. Buna göre okulların son haftasında öğrencilere ders işletilmeyecek, öğrencilerle çeşitli etkinlikler yapılacak. Bakanlık tarafından alınan karar ikinci dönemde de aynen uygulanacak ve karne haftasında öğrenciler sosyal, kültürel ve spor etkinlikleri yapacak.

Öğrencilerin eğitim öğretim yılının son haftasında yapacağı etkinlikler milli eğitim bakanlığı tarafından planlanacak ve il müdürlüklerine gönderilecek. İl müdürlükleri bu planlamaları okul müdürlüklerine aktaracak ve okul müdürlükleri de öğretmenlere yapılacak olan programı iletecek. Öğretmenler bakanlık tarafından hazırlanan bu program çerçevesinde öğrencilere çeşitli etkinlikler yaptıracak.