Üniversitelerde Bilim Tarihi derslerine girecek olan öğretmen branşı belli oldu Üniversitelerde Bilim Tarihi derslerine girecek olan öğretmen branşı belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan öğretmenlerin ek ders ücretleri hesaplara yatmaya başladı. Bazı il ve ilçeler bu ödemeleri erken yaparken, bazı ilçelerin ek ders ücreti ödemeleri oldukça gecikiyor. Normal şartlar altında ek ders ücretlerinin her ayın birinci günü ve dokuzuncu gün arasında hesaba yatması gerekiyor. Ancak burada dokuzuncu gün oluşabilecek olumsuz şartlar nedeniyle yaşanan gecikmelerden kaynaklı olarak belirlenmiş bir gündür. Normalde öğretmenlerin ek ders ücretlerinin her ayın birinden itibaren en kısa sürede hesaba yatması gerekmektedir.

Elimize ulaşan ilk bilgi Kocaeli'nin Derince ilçesinden gelmişti. Derince ilçe milli eğitim müdürlüğü öğretmenlerin ek ders ücretlerini 4 Aralık 2023 pazartesi günü hesaba yatırmıştı. Ancak gelen bilgiye göre İzmit milli eğitim müdürlüğü ek ders ücretlerini 1 Aralık günü hesaba yatırmış.

Yine sitemize ulaşan bilgilere göre Konya'nın Selçuk ilçesi ve Bilecik ilinin bozüyük ilçesinde milli eğitim müdürlükleri ek ders ücretlerini yaparak hesaba yatırdı.

Sizlerde de ek ders ücretlerinin hesabınıza yatıp yatmadığını, eğer yaşanıyorsa gecikmeleri yorum kısmına yazarak yetkililerin durumu görmesini sağlayabilirsiniz bozüyük,