Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan öğretmenlerin ek ders ücreti ile ilgili mağduriyeti henüz giderilmedi. 1 milyondan fazla öğretmen ek ders ücreti ile ilgili sorun yaşıyor. 

Milli eEğitim Bakanlığı tarafından her ayın ilk haftasında ödenen ek ders ücretleri, ikinci haftaya gelinmesine rağmen ödenmedi. Genellikle her ayın ilk gününden başlayarak ödenen ek ders ücretleri dokuz gün geçmesine karşın hala öğretmenlerin hesabına

Milli Eğitim Bakanlığından ek ders ücretlerinin ödenmesini yaşanan gecikmeyle ilgili herhangi bir açıklama ve bilgilendirme yapılmadı. Ek ders ücreti ödemelerindeki gecikmenin nedeniyle ilgili net bir bilgi verilmedi.

Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlikte müfettişlerin etkisi Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlikte müfettişlerin etkisi

Tatile çıkan öğretmenler mağduriyet yaşıyor

Ek ders ücretlerinin temmuzun ilk haftasında yatcağını düşünen ve planlamasını buna göre yapan öğretmenler maddi sıkıntı ve dolayısıyla bir mağduriyet yaşıyor. Sistemimize gelen yorumlar ve mesajlarda ek ders ücretlerinin bir an önce ödenmesi yönünde talepler dile getiriliyor.

Sitemize herhangi bir ilçede ek ders ücret ücretlerinin yatırıldığına dair bir bilgi ulaşmadı. Sizler de bulunduğunuz ilçenin adını yazarak ek ders ücreti ödemelerinin yapılıp yapılmadığını haberin yorum kısmına yazıp sesinizi yetkililere duyurabilirsiniz.