Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan rotasyon konusu yeniden gündeme geldi. Bakan Yusuf Tekin'in müsteşarlığı döneminde gündeme getirdiği ve uygulamaya girme aşamasında gelen tepkiler nedeniyle geriye çekilen uygulamanın yeniden gündeme gelmesiyle birlikte öğretmenler rotasyonun uygulanıp uygulanmayacağını merak etmeye başladı.
Önceki gün yaptığımız haberde milli eğitim il müdür yardımcılarına ve ilçe müdürlerine rotasyon geleceğini duymuştuk. Bu konuda liyakat sen genel başkanı Emir Kazak da İl milli eğitim müdür yardımcılarına ve ilçe müdürlerine rotasyon geleceği yönünde açıklama yaptı. Bu gelişmelerin ardından gelen külis bilgilerine göre milli eğitim bakanlığı öğretmenlere de rotasyon uygulaması için planlama yapıyor. İddialara göre bulunduğu kurumda 12 yılını dolduran öğretmenler rotasyona tabi tutulacak

Bakanlık tarafından bu yönde şimdiye kadar yapılan resmi bir açıklama bulunmuyor. Ancak önümüzdeki süreçte konuyla ilgili önemli gelişmelerin yaşanması beklen

Öğretmenlere yönelik rotasyon ile ilgili olarak öğretmenlerden farklı görüşler geliyor. Bazı öğretmenler rotasyonun gerekli olduğunu bazı öğretmenler ise yanlış olduğunu savunuyor.

Ortaokul öğrencilerine zanaat okulu açılıyor zanaat okulu nedir hangi öğrenciler alınacak? Ortaokul öğrencilerine zanaat okulu açılıyor zanaat okulu nedir hangi öğrenciler alınacak?

Sizler de rotasyon ile ilgili görüşlerinizi haber yorum kısmına yazarak sesinizi yetkililere duyurabilirsiniz.