AÖF öğrencileri online sınavlar istiyor sınav uzaktan olacak mı? AÖF öğrencileri online sınavlar istiyor sınav uzaktan olacak mı?

Öğretmenlere ev ziyareti uygulaması geliyor. Uygulama ile Öğretmenler, öğrencilerin evini ziyaret edecek, aileleriyle görüşecek.

Geçtiğimiz yıllarda uygulanan ve bir süre sonra kaldırılan ev ziyaretleri yeniden gündeme geldi. Bu uygulamada Öğretmenler, öğrencilerin evlerini ziyaret ediyor ve öğrenciler ile birlikte aileleriyle vakit geçiriyor.

Milli Eğitim Bakanlığının öğretmenleri ev ziyareti uygulamasını yeniden başlatacağı iddia edildi. Bu uygulama ile bakanlığın, Öğretmenlerin öğrencilerini ve öğrencilerin ailelerini yakından tanıması amaçlanıyor. Uygulama ile birlikte hem öğretmen velilerle tanışıyor hem de öğrencinin çalışma ortamını, ailenin ekonomik ve sosyal durumunu yerinde gözlemliyor.
Geçtiğimiz yıllarda bu uygulama bakanlık tarafından çeşitli illerde yapılmıştı. Ancak öğretmenler uygulamayla birlikte büyük sıkıntılar yaşamıştı. 
Öğretmenlerin özellikle bazı mahallelerde aile ziyaretlerinin öğretmenler açısından risk oluşturması, öğretmenin tek başına bilmediği bir ortama gitmesi ve öğretmenlerin mesai dışında oldukça fazla zaman harcaması, ailelerin önemli bir çoğunun öğretmenin gelmesi nedeniyle ciddi hazırlıklar yapması gibi nedenlerle proje uygulanabilir olmaktan çıkmıştı.

Millî Eğitim Bakanlığının yeniden bu projeyi hayata geçirmesi ile birlikte yukarıda belirtilen olumsuzluklara hangi çözümleri bulacağı merak ediliyor. Uygulamanın ne zaman başlayacağı ile ilgili kesin bir bilgi verilmezken, bakanlıkta bu yönde bir hazırlık olduğu iddia edildi.