MRB’den sınavlarla ilgili radikal karar sınavlarda ilk kez uygulanacak MRB’den sınavlarla ilgili radikal karar sınavlarda ilk kez uygulanacak

Milli eğitim bakanlığı bünyesinde görev yapan öğretmenler maaş karşılığının üzerinde girdikleri derslerin karşılığında ek ders ücreti ödemesi alıyor. Genellikle ek ders ücreti ödemeleri her ayın birinci gününden itibaren ödenmeye başlıyor. Özel bir gecikme olmaması durumunda ilk beş gün içerisinde ek ders ücretleri öğretmenlerin hesabına yatıyor.

İl ve ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından yapılan ek ders bordrolarını tamamlanmasının ardından ödeme emri bankalara gönderiliyor ve öğretmenlerin hesabına ücretleri yatıyor. Ancak bu ay özel bir durum gerçekleşecek ve yılda bir kere ortaya çıkan bu durum nedeniyle öğretmenler ek ders ücretlerini erken alacaklar.

Her yılın aralık ayinin son iş günü ödemeler için son gün olması nedeniyle ek Ders ücretlerinin de bir sonraki yıla sarkmaması için aralık ayında ek ders ücreti ödemeleri erkenden yapılıyor. Ödemeler 31 Aralık'tan önce gerçekleşiyor. Bu yılda da Öğretmenlerin ek ders ücreti aralık Ayı'nın son iş gününe kadar ödenmiş olacak.

Öğretmenlerin ek ders ücreti aralık Ayı'nın son iş gününe kadar ödenmiş olacak.

Öğretmenlere ödenen ek ders ücretleri normal ek ders olarak ödendiğinde 60 TL olarak ödeniyor, artırımlı ek derslerin ücretleri ise farklılık gösterebiliyor