Öğretmenlere yönelik maaş promosyonu sözleşmeleri her geçen gün yeni rekorlar kıran anlaşmalara sahne oluyor. Geçtiğimiz günlerde kırılan 40.000 TL barajı bu defa 50.000 TL barajını da aşarak tam 58.000 TL'ye ulaştı.
Milli eğitim müdürlüğü tarafından açılan ihaleye genellikle alışılagelmiş birkaç bankanın dışında, bu defa Akbank yüksek teklif vererek rekor anlasmayi kabul etti. Milli eğitim müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada öğretmenlere ve milli eğitim personeline yönelik olarak yapılan maaş promosyonu sözleşmesi ile birlikte tek seferde 58.000 TL'nin ödeneceği belirtildi.

Öğretmenlere 1 maaş ikramiye verilmesi kanun tasarısı TBMM’ye sunuldu Öğretmenlere 1 maaş ikramiye verilmesi kanun tasarısı TBMM’ye sunuldu

Öğretmenlere yönelik olarak yapılan maaş promosyonu sözleşmesinde anlaşılan 58.000 TL maaş promosyonu ücreti şimdiye kadar öğretmenlere ödenen en yüksek promosyon ücreti olarak gündeme düştü.
Öğretmenlere rekor maaş promosyonu haberi Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden geldi.

Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Çiçek, İlçe milli eğitim Müdürlüğü'nü sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Akbank ile 58 bin TL karşılığında anlaşma sağlandığını açıkladı.