Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan öğretmenlerin dikkatine. Eğer gözden kaçırırsanız 900 TL kesinti ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlere maaş karşılığından fazla olarak girdiği dersler için ek ders ücreti ödemesi yapıyor. Öğretmenlere girdikleri her ders için 60 TL civarında yapılan ek ders ücreti ödemeleri, öğretmenler için ek gelir niteliği taşıyor. Bazı durumlarda ise öğretmenler ders niteliği taşıyan görevleri yaparak ek ders ücreti alabiliyorlar.

Bakanlık tarafından öğretmenlere uygulanan mesleki çalışmalar da ders niteliğinde görev yerine geçtiği için öğretmenlere bu çalışmalar karşılığında ek ders ücreti ödemesi yapılıyor.

Bu kapsamda yapılacak olan kasım ara tatili öğretmen seminerlerinde de öğretmenlere ek ders ücreti ödemesi yapılacak. Ancak bu ücretten sadece bakanlık tarafından açıklanan sürelerde ÖBA üzerinden sunulacak olan seminer videolarını izleyen öğretmenler yararlanabilecek.

Uzman öğretmenlerin ek tazminat alacağı tarih belli oldu Uzman öğretmenlerin ek tazminat alacağı tarih belli oldu

Şayet öğretmenler bu seminer videolarını izlemezse ek ders ücreti alamayacak ve yaklaşık 900 TL tutarında bir kayıp yaşayacak. Bu nedenle bütün öğretmenlerimizin seminer videolarını izlemeleri yararlarına olacaktır