Mevzular Açık Mikrofon programına konuk olan Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, öğretmenlerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Öğretmen maaşından ikramiyeye, öğretmenlere yönelik özel kanundan özel okul öğretmenlerini durumuna kadar öğretmenlerle ilgili konulara değinen Kılıçdaroğlu, öğretmen platformundan gelen soruya yanıt verdi ve öğretmenlere ilişkin 28 Mayıs'ta seçilmesi durumunda yapacaklarını söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu öğretmenlerle ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
Eğer bir toplumda öğretmenlere gerekli değer verilmezse o toplumun gelişme şansı yok. Eğer öğretmen aybaşını nasıl getireceğim diye düşünüyorsa, eğitmek istediği öğrencilere gerekli zamanı ayıramaz. Eforu harcayamaz.

ÖĞRETMENLER İÇİN AYRI BİR YASA
Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu; 'Hakimler ve Savcılar için nasıl ayrı yasa varsa öğretmenler için de ayrı yasa olacak. Öğretmenleri memurlardan ayıracağız.' dedi.

ÖĞRETMENE 1 MAAŞ İKRAMİYE

Öğretmenler Günü için öğretmenlere ikramiye ödeneceğinn söyleyen Kılıçdaroğlu; 24 Kasım'da Öğretmenler Günü'nde öğretmenlere 1 maaş ikramiye vereceğiz.

ÖĞRETMEN MAAŞI YOKSULLUK SINIRININ ÜSTÜNDE (33 BİN) OLACAK

Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu; hiçbir öğretmen yoksulluk sınırının altında maaş almayacak. (Yoksulluk sınırı mayıs ayında 33 bin TL)

ÖZEL OKUL ÖĞRETMENLERİNE TABAN MAAŞ AÇIKLAMASI

Özel okul öğretmenlerinin durumuna ilişkin de açıklama yapan Kılıçdaroğlu; Özel okul öğretmenlerinin sorunlarını da biliyorum. Asgari ücretin altında maaş alıyorlar. Taban aylık getireceğiz.

100 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILACAK

Öğretmen atamaları ile ilgili olarak ise şunları söyledi; 100 bin öğretmen ataması yapacağız. Çünkü bütün yol okullarını açacağız. Taşımalı eğitim var şimdi. Biz kırsaldaki okulları açacağız.