Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, öğretmenlerle görüşmek isteyen öğrenci velileri için getirilen randevu sistemi ile ilgili açıklama yaptı. Randevuların belirlenmesinde öğretmenlerin ve okul idarecilerinin uygun olup olmamasının göz önünde bulundurulması ve insiyatif kullanmasının önemine dikkat çeken Geylan şu ifadeleri kullandı:

“büyük önem arz ediyor” diyerek veli keyfiyeti ve öğretmen mobbing tehlikesine dikkat çekti.

Geylan'a göre Bakanlık tarafından uygulanmaya başlanan Veli Randevu Sistemi “velinin keyfiyeti öğretmen açısından yeni bir mobbing ve dayatma aracı olarak kullanılabilir.”

Okul Yöneticisi ve Öğretmeni Olumsuz Etkilememeli!

Milli Eğitim Bakanlığı bu süreçte aldığı kararla veli ve okul ilişkilerinde yaşanan olumsuzlukları ve istenmeyen hadiseleri önleme amacı gütse de Türk Eğitim Sen'e göre olası aksaklıklara meydan vermemesi için yeni tedbirler alınmalı. Özellikle bu sistemin okul yöneticisinin görevlerini ve öğretmenlerin eğitim-öğretim çalışmalarını aksatmayacak şekilde yürütülmesi gerekliliği konusuna dikkat çekildi.

Ne Kadar Doğru Bir Karar?

Artık istediği öğretmenle, dijital ortamda belirlenmiş takvim üzerinden randevu oluşturarak görüşme yetkisine sahip olan veliler bu durumdan memnun olsa da süreçte “okul müdür ve müdür yardımcıları ile öğretmenler” bu yenilikten nasıl etkilenecek?

Öğretmenlere indirimli sıfır otomobil (araç) kampanyası 150.000 TL ek kredi imkanıyla sunuluyor Öğretmenlere indirimli sıfır otomobil (araç) kampanyası 150.000 TL ek kredi imkanıyla sunuluyor

Takip edilen bu süreç önümüzdeki günlerde daha net şekilde gözlemlenebilecek. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?