Okul koridorunda öğrencisini dövdüğü için görevden alınarak yargılanan öğretmen Ali Rıza Yücel, kendisine hakaret ettiği iddiasıyla oyuncu Ümit Erdim'den şikayetçi oldu
Olay, 2021 yılında Ali Rıza Yücel isimli öğretmenin, okul koridorunda 10 yaşındaki öğrencisini dövdüğü görüntüler ortaya çıkmış ve görevden uzaklaştırılmıştı. Oyuncu Ümit Erdim'in ise o görüntüleri paylaşarak kendisi hakkında "aşağılık" ve "şerefsiz" gibi ifadeler kullandığıniddiası ile Yücel, oyuncu Erdim'e hakaret davası açtı. Uzlaşmayı reddeden Erdim, davadan çekilmeyeceğini ve gelecek her cezaya saygı duyacağının altını çizdi..

20 BİN TL'LİK UZALAŞMAYI REDDETTİ
Yücel'in görüntülerini sosyal medya hesabı üzerinden paylaşarak "Aşağılık" ve "Şerefsiz gibi ifadeler kullanan Ümit Erdim, şikayetin ardından karakola giderek ifade verdi. Uzlaşmayı reddeden oyuncu, adliyeye giderek ifadesini verdi. Adliye önünde avukatıyla açıklamalrda bulunan Erdim, davadan çekilmeyeceğini ve gelecek her cezaya saygı duyduğunu belirtti. Yaşanan olayı anlatan Erdim, "Tuhaf bir olayla karşı karşıyayız. Öğretmenlik yapan bir beyefendi, okul koridorunda 10 yaşındaki bir kardeşimizi,yavrumuzu döne döne dövdüğü görüntüleri çıktı. Ben de bunu sosyal medya hesabım üzerinden yayınlayarak Ali Rıza Yücel'in aşağılık ve şerefsiz bir varlık olduğunu ifade ettim. Kendisini bu cümlelerim örselemiş olacak ki hakaret davası açmış. Zekeriyaköy Polis Karakolu'na giderek ifademi verdim. Sonra uzlaşmak için aradılar. Beyefendinin şikayet geri çekmek için 20 bin TL gibi talepte bulunduğunu söyledi, kabul etmedim. Birinin talebi üzerinden ödeme yapmayız. Hukuk önünde cezam neyse çekerim" 

Oyuncu Erdim Sözlerinin arkasında olduğunu belirttikten sonra sözlerine şöyle sürdürdü:

Böyle çürük yumurtalar üzerinden öğretmenlik mesleği kutsallığından bir şey kaybetmez. Ben 30 yıl milletine, devletine hizmet etmiş Kadriye öğretmenin oğlu, aynı şekilde 25 sene de görev yapmış Gülay Hanım'ın da damadıyım. Öğretmenlik tertemiz çocuklar yetiştirmeyi gerektirir. Bunun da yöntemi o videodaki gibi görüntüler değildir. Ben dava sürecinde gelecek her türlü sonuca razıyım. Sözümün de arkasındayım. Kameraların önünde bir şey söylemek istemiyorum ama az bile söylemişim herhalde." dedi..