2023-2024 eğitim öğretim yılının başlamasının ardından milyonlarca öğrenci kasım ayında ilk ara tatilini yaptı. Beş gün olan tatile hafta sonları da eklenince öğrenciler toplamda dokuz gün gibi uzun bir tatil yapma fırsatı buldu.

KPSS önlisans lisans ortaöğretim DHBT Sınav tarihleri başvuru takvimi açıklandı KPSS önlisans lisans ortaöğretim DHBT Sınav tarihleri başvuru takvimi açıklandı

Kasım ara tatilinin ardından öğrenciler en yakın tatilin ne zaman olduğunu merak etmeye başladı. Bu süreçte zaman zaman yağmur, kar, fırtına gibi Olumsuz hava koşulları nedeniyle verilen tatiller bölgesel nitelikte kalıyor. Bazı iller bu durumda tatil verirken bazı iller eğitim öğretime devam ediyor. Bu nedenle bu tatiller Türkiye genelinde etkili olmuyor. Ancak öğrencilerin, öğretmenlerin ve Milyonlarca öğrenci ile birlikte çalışanların da tatil yapacağı günler yaklaştı.

Milyonlarca öğrenci ile birlikte çalışanların da tatil yapacağı günler yaklaştı.

3 günlük tatil geliyor

Milli eğitim bakanlığı tarafından yayınlenen Çalışma  takviminde 2023-2024 eğitim öğretim yılında yapılacak olan tatiller yer alıyor. Bu takvimde ara tatiller, şubat tatili, yaz tatili ile birlikte resmi ve dini bayramlar nedeniyle yapılacak olan tatillerde yer alıyor. Resmi tatiller arasında yer alan yılbaşı tatili ise bu yıl 1 Ocak Pazartesi gününe denk geliyor.

Normalde yılbaşı tatili resmiyette bir gün olarak belirlenmiş durumda. Ancak bu yılki yılbaşı tatili pazartesi günü olması nedeniyle hafta sonu ile birleşecek ve öğrenciler, öğretmenler ve tüm kamu çalışanları üç gün tatil yapacak.