Habermilas sitesinde çıkan "Veliler tepkili: Okul var öğretmen yok!" haberi kamuoyunda şaşkınlık yarattı. Muğla gibi bir ilin ilçesinde okulların açılmasından iki hafta geçmesine rağmen hala öğretmensiz çok sayıda okulun olması velileri isyan ettirdi. 

Muğla ili Milas ilçesine bağlı Çallı Mahallesi'ndeki veliler, ilkokulda yaşanan öğretmen sorunu nedeniyle milli eğitim müdürlüğü önünde milli eğitim müdürünü sert sözlerle eleştirerek basın açıklaması yaptı. Öğretmensiz okulun sadece Çallı ilkokulu olmadığı Hisarcık, Çukur gibi birçok ilkokulunda da öğretmenin olmadığı için aynı sorunun olduğu iddia ediliyor. 

Muğla'nın Milas ilçesindeki veliler eğitim öğretim yılı açılmasından iki hafta geçmesine rağmen okullarına hala herhangi bir öğretmen görevlendirilmemesinden dolayı ve milli eğitim müdürünün bu sorun karşısında ilgisiz tavrıyla çözüm üretmemesinden dolayı basın açıklaması yaparak ilçe milli eğitim müdürlüğü önünde eylem yaptı. 

Tüm Türkiye'de okul başladıktan sonra herhangi bir aksaklık yaşanmaması için tüm öğretmen görevlendirmeleri Okullar açılmadan yapılırken, Milas ilçesinde ise çok gariptir ki okulların açılmasından 10 gün geçmesine rağmen milli eğitim müdürlüğünün hiçbir önlem almamasından kaynaklı okullar öğretmensiz kaldı. İki haftadır çocukları öğretmensiz kalan veliler, milli eğitim müdürü ile de defalarca sorunun çözümü için konuşsalar da müdürün ilgisiz tavrı ve herhangi bir çözüm üretmemesinden dolayı çareyi milli eğitim müdürlüğü önünde eylem yaparak basın açıklamasında buldu. 

Bakan Yusuf Tekin'den müfredata yeni ders açıklaması Bakan Yusuf Tekin'den müfredata yeni ders açıklaması

Milas ilçe milli eğitim müdürünün velilere çözüm olarak okulu kapatmak olarak göstermesi ve kime şikayet ederseniz edin şeklindeki tavrı ise tepkiyle karşılandı. Bir milli eğitim müdürünün hem okulları öğretmensiz bırakması ve hemde kendilerinden kaynaklı sorunu çözmek yerine velilere bu şekilde davranması tepkileri daha da arttırdı. 

Habermilas sitesinde çıkan "Veliler tepkili: Okul var öğretmen yok!" Haberi :

Muğla'nın Milas ilçesine bağlı Çallı Mahallesi'ndeki ilkokulda yaşanan öğretmen sorunu velilerden tepki çekti. Milas Milli Eğitim Müdürlüğü önüne gelerek açıklama yapan veliler, "Okulumuzdaki öğretmen sorunu çözülsün istiyoruz. Çocuklarımız eğitimlerinden geri kalıyorlar. Eğer böyle olacaksa okul kapansın." diye konuştu.

Muğla'nın Milas ilçesine bağlı Çallı Mahallesi'ndeki ilkokula bu yıl öğretmen ataması yapıldı ancak öğretmenin sağlık sorunlarını öne sürerek rapor alması üzerine okulda eğitim yapılamıyor. Geçtiğimiz yıl da okulda sürekli öğretmen değişikliği sebebiyle eğitim-öğretimde aksaklıklar yaşandığını söyleyen veliler, bugün Milas Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaptı. 

Açıklamada söz alan veliler, okulun olduğunu ancak öğretmenin olmadığını belirterek, "Okullar açılalı kaç gün oldu çocuklarımızın öğretmenleri yok. Geçen sene de mağdur olan çocuklarımız bu yılda mağdur oluyor. Milas Milli Eğitim Müdürlüğü'nden sorunumuzun çözülmesini istedik. Bu şekilde olacaksa bu okul kapansın. Çocuklarımız öğretmen olan başka bir okula gitsin" dedi.

Çallı Mahalle Muhtarı Burhan Kara ise okulun açılması için büyük emek verdiğini belirterek, "Öğretmen ha bugün ha yarın gelecek deniyor. Ben de velilerimize bildiriyorum ama her seferinde yalancı çıkıyorum. Öğretmen gelmiyor. Bu şekilde olacaksa bu okul kapansın." diye konuştu. 

Habermilas com