Tüm Türkiye’de okullar tatil edildi Tüm Türkiye’de okullar tatil edildi

Muğla Menteşe Spor Lisesinde fiziki sorunlar, araç gereç eksiği, kantinin açılamaması gibi sorunları yaşayan öğrencilerin velileri okul yönetimine ve milli eğitim müdürlüğüne tepki gösterdi. Eski İl Müdürü Pervin Töre tarafından açılan okulun sorunları 3 yıldır devam ediyor. Yeni müdür Emre ay döneminde de sorunların yaşanması üzerine veliler duruma tepki gösterdi.
Muğla Menteşe Spor Lisesi velileri; okulun spor salonunun havalandırmasının bile olmadığını, bahedeki beton saha üzerinde öğrencilerin basketbol, voleybol maçı yaptıkları,  geçen yıl kantinin bile olmadığı, Fen Lisesi binasının bu okula tahsis edileceği sözü verilmesine rağmen  bu sözün henüz yerine getirilmediğini belirterek Milli Eğitim Müdürlüğünün bu sorunu çözmesini istedi.
Velilerin tepkisinin ardından Muğla Milli Eğitim müdürlüğü de bir açıklama yaparak, velilerin taleplerinin haklı olduğuna vurgu yaptı. Şartların iyileştirilmesi için planlamaların mevcut olduğuna vurgu yapan müdürlük, velilerin müsterih olmaları ve sorunların çözüleceği ifadelerine yer verdi.
Konuyu İHA muhabiri sosyal medya hesabı üzerinden gündeme getirdi.