Türksat 6A ilk kez antenlerini açtı ve test sürecine başladı Türksat 6A ilk kez antenlerini açtı ve test sürecine başladı

Milyonlarca memur ve memur emeklisi için kritik gün geldi çattı. Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan milyonlarca memur ve yine aynı şekilde kamu kurum ve kuruluşlarında görev yaptıktan sonra emekli olan milyonlarca memur emeklisinin maaş zammı bugün belli oluyor. Peki maaş zammı ne kadar olacak, işte 2024 Temmuz memur maaş zammı ile ilgili detaylar:
2024 yılı Ocak ayında yapılan %49.25 oranındaki memur maaş zammı ardından memurlara %10 oranında hükümet tarafından yapılacak olan zamma ek olarak enflasyon farkı da eklenerek maaş artışı gerçekleştirilecek.

2024 yılının altı aylık enflasyon rakamları TÜİK tarafından bugün açıklanacak. Açıklanan bu rakamlar sonrasında memur maaş zammı da kesinleşmiş olacak. Memur maaşlarına enflasyon farkı eklenecek ve %10 oranındaki hükümet zammı ile ufak toplanarak yansıtılacak.

2024 Yılı temmuz ayında memur maaşlarına yaklaşık %20 oranında zam yapılması bekleniyor. Bu oran %20.5'e Ve hatta %21'i kadar da yükselebilir.

Memur maaş zammı belli olmasının ardından hangi memurun kaç TL namlı maaş alacağını sitemizde yayımlayacağız. Meslek meslek memuru zamlarını öğrenmek için sitemizi takip edebilirsiniz. Ayrıca konuyla ilgili görüşlerinizi haber yorum kısmına yazarak sesinizi yetkililere duyabilirsiniz.