İSTANBUL (AA) - Migros, Private Label Manufacturers Association (PLMA) tarafından düzenlenen "Uluslararası Özgün Markalar" yarışmasında 4 farklı kategoride "Mükemmellik Ödülü" kazandı.

Kapasite kullanım oranı haziran ayında yüzde 76,3 oldu Kapasite kullanım oranı haziran ayında yüzde 76,3 oldu

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Migros, özgün markalar konusunda küresel ölçekte en itibarlı ödül organizasyonlarından biri olarak kabul edilen, dünya çapında 4 binden fazla üyesi bulunan PLMA tarafından düzenlenen yarışmada, 4 kategoride ödüle layık görüldü.

79 kategoriyi kapsayan, 23 ülkenin 72 perakende markasına ait 550'den fazla ürünün katıldığı Uluslararası Özgün Markalar yarışmasında ödül alan ürünler; tadı, tasarımı, yarattığı fayda, fiyat-kalite karşılaştırması ve ambalaj gibi birçok kriterde inceleniyor.

MLife Bio Organik Yulaf Ezmesi; MLife Slim Style Elmalı & Şeftalili, Elmalı & Böğürtlenli, Elmalı & Çilekli Meyve Barı ürünlerinin yanı sıra, Migros Filtre Kahve çeşitleri Kolombiya, Guatemala, Etiyopya, Kenya; Like Me Collagen Arındırıcı Kil Maskesi, Arındırıcı Kil Maskesi, Propolisli Arındırıcı Kil Maskesi ürünleri, bu kapsamda değerlendirilerek ilgili kategorilerde Migros'a "Salute to Excellence" ödülünü kazandırdı.

- Migros birçok ürünü müşteriye kendi markasıyla sunuyor

Migros, özgün markalı ürünleriyle müşterinin her türlü ihtiyacını Migros kalitesi ve uygun fiyatlarla karşılıyor. Ürünlerin yüksek kalite standartlarına uygun olmasını sağlamak için düzenli aralıklarla hem tedarikçilerini hem de ürünlerini yüzlerce parametrede test eden Migros, düzenlediği Tüketici Panelleri sayesinde edindiği müşteri yorumlarını, ürünlerini geliştirmek adına bir fırsat olarak görüyor.

Özgün markalı ürünlerde, temel gıdadan şarküteriye, temizlik ürünlerinden atıştırmalığa, züccaciyeden pet ürünlerine uzanan geniş bir ürün gamına sahip olan Migros'un çeşitli konseptlerle tüketiciye sunduğu özgün markalarından "Chips Coin" cips türleri raflarda yerini alırken, "Minies", bebek ürünleri kategorisinde kalite ve uygun fiyatı bir araya getiriyor.

Türkiye'nin en önemli et işleme merkezlerinden MİGET'te et konusundaki uzmanlığını aktaran Migros, özgün markası Uzman Kasap ile kıyma, kuşbaşı ve köfte çeşitleri gibi temel et ürünlerinin yanı sıra, dondurulmuş ürünler ile sakatat ürün seçenekleri sunuyor. Migros ayrıca, "Anadolu Lezzetleri" markası altında unutulmaya yüz tutmuş yöresel lezzetleri müşterilerle buluşturmaya odaklanırken, "M Life" serisi ile de sağlıklı yaşam ürünlerini raflarına taşıyor.

Patili dostların ihtiyaçları için "Joker" özgün markasıyla ürünler sunan Migros, "Like Me" markasıyla da kozmetik ve kişisel bakım ihtiyaçlarına yüksek kalite ve uygun fiyatlı ürünlerle cevap veriyor.

Kaynak: aa