Kahramanmaraş merkezli olarak meydana gelen 7,7 ve 7,6 şiddetindeki iki büyük depremden bölgede bulunan 11 il fiziksel olarak etkilendi. Yaşanan depremlerin ardından bölgede Olağanüstü Hal OHAL ilan edildi. 
Yaşanan depremler bazı bölgeleri adeta haritadan silerken, yaşam koşullarını da oldukça güçleştirdi. Bölgede görev yapan öğretmenler ve diğer kamu personeli adeta insanüstü bir performans ve özveri ile görevlerini sürdürmeye çalışıyor. 

Kamu düzeni sağlamak amacıyla bölgeye kamu çalışanları çağrılıyor.

Deprem bölgesinde görev yapmak üzere çok sayıda öğretmen ve kamu görevlisi için görevlendirmeler yapıldı. Önümüzdeki süreçte de yeni görevlendirmelerin yapılması bekleniyor. 27 Mart tarihinde de bölgede görev yapmak üzere çağrılması bekleniyor.

Depremzede Okul Müdürü Akrabalarını Kaybetmesine Rağmen Görevini Bırakmadı Depremzede Okul Müdürü Akrabalarını Kaybetmesine Rağmen Görevini Bırakmadı

Deprem bölgesinde çalışacak öğretmenlere ve diğer memurlara afet tazminatı gündemde.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın ve diğer bakanlıkların tıpkı Elazığ ve Van depremlerinde olduğu gibi burada görev yapan öğretmenlere ve diğer kamu personeline Afet tazminatı vermesi bekleniyor.

Kamu görevlilerinin ve öğretmenlerin afet tazminatına ilişkin henüz bir resmi açıklama gelmezken, yakın zamanda tazminat için düzenlemenin yapılarak, deprem bölgesinde görevl personele afet tazminatı ödemesinin yapılması bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ise bugün yaptığı açıklamada 4 bin 97 personelin tayin yaptığını açıklamıştı.