Memur Sen'in kadın memurlara yeni düzenleme ile ilgili açıklaması şöyle:

KADIN KAMU GÖREVLİLERİ YENİ DÜZENLEME BEKLİYOR

✅Kadın kamu görevlilerimizin, ülkemizin kalkınmasında ve gelişiminde gösterdiği katkının yakın takipçisi ve kadın sendikal hareketinin yön vereni Memur-Sen Kadınlar Komisyonumuz, kadın kamu görevlilerimizin beklentilerini gerçekleştirmek için her düzlemde mücadele etmiştir.

🟦Kadın kamu görevlilerinin çalışma hayatına katkıları görülürken, kadın çalışanların iş-aile hayatı uyumlu talepleri de görülmelidir. 

Endonezya'da Müslümanlar bayram namazı için camilere akın etti Endonezya'da Müslümanlar bayram namazı için camilere akın etti

✅Memur-Sen olarak değerlerimizi önceleyen bakış açısıyla; doğum oranlarının düşmesi, nüfus artış hızının yavaşlaması, güvencesiz istihdamın yaygınlaşması ve kimliksiz toplum oluşturma hedeflerine karşı 10 başlıkta belirttiğimiz taleplerin hayata geçirilmesi için her zaman bütüncül politikaların yanında olacağız.

✅ Türkiye’nin 20 yıllık kalkınma sürecinde sosyal ve çalışma hayatında kadınların rolünü güçlendiren bakış açısı son derece olumludur. Cumhurbaşkanımız Sayın @RTErdogan tarafından da ifade edilen; kadına ve kadın emekçilere verilen değeri gösterecek, kadın kamu görevlilerinin teşvik ve muafiyetlerini artıracak, iş-aile hayatı uyumunu gözetecek düzenlemeler bir an önce hayata geçirilmeli, aile kurumu güçlendirilmelidir.