2000 24 Ocak ayı memur maaş zammının ardından üç aylık süre geçti ve memurlar artık temmuz maaş zammını beklemeye başladı. Memurların yaşanan yüksek enflasyon nedeni ile maaş zamlarına olan ilgisi daha fazla arttı.

Memurlara 2024 Ocak ayında %15 oranında zam yapılmıştır. 2023 yılında yaşanan enflasyon kayıtları da bu zamma eklenerek toplam memur maaşları % 49 oranında artmıştı. Bu zamlarda hükümet tarafından verilen zam oranı sadece %15 olarak uygulanmıştı. Sendikalar yapılan bu zammı yetersiz olduğunu ve memurların enflasyon nedeniyle kayıplar yaşadığını belirtmiş ve yapılan zamma itiraz etmişti.

Öğretmenler dikkat 23 Nisan’da bunu yapmayana soruşturma açılacak Öğretmenler dikkat 23 Nisan’da bunu yapmayana soruşturma açılacak

Bu gelişmeden ardından üç ay geçti ve memurlar için temmuz ayı zammı ön plana çıkmaya başladı. Temmuz ayında memurlara ciddi bir zam yapılması bekleniyor. Hükümet tarafından yapılan toplu sözleşme zamana ek olarak gerçekleşmesi beklenen enflasyon ve hükümet tarafından verilmesi beklenen refah payı zammı ile birlikte 35-40 oranında bir maaş zam oranının gündeme gelmesi bekleniyor.

Memur maaş zammı ile ilgili görüşlerinizi yorum kısmına yazarak sesinizi yetkililere duyurabilirsiniz.