Memur maaş zammının belli olmasına bir buçuk ay kadar bir zaman kaldı. Maaşlara yüzde 15 Toplu Sözleşme zammı ve enflasyon farkı yansıtılacak. Bu zamma ek olarak en az %10 refah payı verilmesi yönünde açıklama geldi. Memur maaşına refah payı açıklamasını Türk Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin yaptı. Zengin, memurlara zam ve enflasyon farkına ek olarak yüzde 10 refah verilmesi gerektiğini belirterek, refah payının kırmızı çizgileri olduğunu dile getirdi.

Başkan Zengin, memur maaş zammıyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında refah payı kırmızı çizgimizdir diyerek memur ve emekli maaşlarının yeniden gözden geçirilmesini istedi.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Manisa Akhisar'da konuştu: Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Manisa Akhisar'da konuştu:

''Memurlarımıza refah payı kırmızı çizgimiz''

Memur maaşına zamla birlikte refah payı verilmesinin önemine değinen Başkan Zengin;
 “Memurlarımıza refah payı verilmesi Türkiye Sağlık-Sen ’in olmazsa olmazıdır, kırmızı çizgisidir. Enflasyon beklentilerinin sürekli yükseltildiği bu ortamda kamu çalışanlarına ve emeklilere verilmesi öngörülen yüzde 15’lik artış enflasyonun dahi altında bir oran olarak kalacaktır. Bu bakımdan kamu çalışanlarının ve emeklilerimizin ücretleri yeniden gözden geçirilmelidir

''Maaş zammı ve refah payı enflasyonun üzerinde uygulamalı''

“Dönem sonlarında verilecek olan enflasyon farkı sıfır zam demektir. Bu da memurların maaşlarını artırmak değil enflasyona endekslemek anlamını taşımaktadır. Memurlarımızın ekonomik sorunlarının çözümü, enflasyonun üzerinde bir maaş zammı, geçmiş dönem zararlarının telafisi ve alım güçlerini artıracak olan refah payı uygulamasından geçmektedir.” açıklamasında bulundu.