İstanbul Eğitim Bir Sen 3 No’lu Şube Başkanı Erol Ermiş, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulan öğretmen akademilerinin, öğretmenlerin gelişimine katkı sağlaması gerektiğini, atamalar için kriter olmaması gerektiğini belirtti. öğretmen yetiştirme işinin fakültelerde olması gerektiğini belirten Ermiş, Atanan öğretmenlerin göreve başladıktan sonra bu eğitime alınmasının daha doğru olacağına vurgu yaptı. Ermiş'in açıklamaları şöyle:

Milli Eğitim Akademisi, atanmış öğretmenlerle ilgili hizmet içi eğitimler vermeli, öğretmen yeterliklerini artırmaya odaklanmalı, eğitimde alanındaki yenilikleri takip etmeli...

Öğretmen yetiştirme işi eğitim fakültelerinde halledilmeli. Eğitim Fakültesi'nden mezun olan kişi, bir yıl ve daha fazla süreyle çalışma hayatından uzak tutulmamalı. 

Öğretmenlik, daha çok derse gire çıka öğrenilir/geliştirilir. Fakülte ya da üzerine akademi okuyarak mükemmel olunamayacağını işin içinde olanlar gayet iyi bilir. 

EBS Başkanı Yalçın’dan öğretmenlere süre değişikliği için MEB’den yeni talep EBS Başkanı Yalçın’dan öğretmenlere süre değişikliği için MEB’den yeni talep

İlla akademi eğitimi verilecek deniliyorsa öğretmen önce atanmalı, bütün özlük hakları verilerek eğitime alınmalı, 1 / 1,5 yıl sonra genç meslektaşlarımıza "olmadı" denilerek travma yaşatılmamalı.