Eğitim-İş Sendikası İzmir'de yetkili sendika oldu. Geçtiğimiz dönemde Eğitim-Bir-Sen'in yetkili sendika olduğu  Megakentte üye sayısını hızla artıran Eğitim-İş Sendikası eğitim alanında yetkiyi Eğitim Bir Ben'den aldı.

Bazı önemli büyük ilçelerde de yetkili sendika olmayı başaran Eğitim-İş Sendikasının İzmir Şube başkanı yetkili sendika olduklarına dair açıklamayı üyeleri ve kamuoyuyla paylaştık.

Yetkili sendika belirleme süreci ile ilgili olarak açıklama yapan Eğitim-İş İzmir 1 No'lu Şube Başkanı Adem Yıldırım, İzmir'de üniversiteler dahil olmak üzere yaklaşık 13 bin üyeleri olduğunu ve 20 ilçede ve Dokuz Eylül Üniversitesi ile İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesinde yetkili sendika olduklarını belirtti.

İzmir genelinde Milli Eğitim alanında 12 bin 222, üniversitelerde ise bin 40 üyelerinin bulunduğu bilgisini paylaşarak belirlenen üye sayıları ile birlikte İzmir'de yetkili sendika olduklarını vurguladı. Bununla birlikte  DEÜ ve İYTE'de yetkiyi tazelediklerini söyleyen Yıldırım, öncelikli hedeflerinin Türkiye genelinde yetkili sendika olmak olduğunu ve bunun için İzmir'deki üye sayısını önümüzdeki bir yıl içinde 20 bin seviyesine çıkarmayı hedeflediklerini dile getirdi. Bu doğrultuda ellerinden geleni yapacaklarını belirterek önceki sendikanın yetkiyi çalışanlar için kullanmadığını fark ettiklerini ve aldıkları yetkiyi eğitim emekçileri adına kullanacaklarını vurguladı. Bu nedenle tüm sendikaların eşit temsil edildiği toplantıların İl Milli Eğitim Müdürlüğü düzeyinde düzenli olarak yapılması gerektiğini düşündüklerini ifade etti.