Milli Eğitim Bakanlığı MEB, çok sayıda öğretmeni ilgilendiren önemli bir kararın duyurusunu yayınladı. Bakanlık tarafından Yayınlanan duyuru duyuru ile birlikte öğretmenlere geri dönüş hakkı tanındı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tahkim ve Arabuluculuk Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği Yayımlandı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tahkim ve Arabuluculuk Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği Yayımlandı

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Kahramanmaraşlı depremler Sonrasında bölgeden ayrılmak için tayin isteyen öğretmenlere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geri dönüş hakkı tanındı. Eski görev bölgesine dönmek isteyen öğretmenler için yeni yer değiştirme duyurusu yayınlandı.

Başvurular, 3-6 Mayıs 2024 tarihleri arasında alınacak ve atamalar 7 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleştirilecek. Atamalar, depremden etkilenen 10 ilde ilan edilen kontenjanlar dâhilinde hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacak.

Ataması gerçekleştirilen öğretmenlerin yeni görev yerlerinde başlama işlemleri ise 14 Haziran 2024 tarihinden itibaren gerçekleştirilecek.