2024 Ocak Öğretmen maaşı kesinleşen kademe ve dereceye göre 2024 Ocak Öğretmen maaşı kesinleşen kademe ve dereceye göre

Milli Eğitim Bakanlığı MEB, öğretmenlere şiddetin engellenmesi amacıyla yeni bir uygulama başlatıyor. Uygulamayı Türk Eğitim Sen Genel başkanı talip geylan sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. İşte o açıklama:

Bakanlık illere bir yazı göndererek “…görevleri  sırasında veya görevleri nedeniyle şiddete maruz kalan başta öğretmenler olmak üzere bütün eğitim çalışanlarına il hukuk hizmetleri birimlerince hukuki yardımda bulunulacağını” bildirdi.
@tcmeb ‘in, ihtiyaç duyulması halinde personeline hukuki destekle bulunması ve eğitim çalışanlarının yanında olduğunu göstermesi tabii ki önemli ve kıymetlidir.
Ancak, neredeyse sıradan adli vaka haline gelmiş olan “öğretmene şiddet” hadiselerini önlemenin yolu, etkili müeyyideleri ve caydırıcı tedbirleri ihtiva eden bir kanun çıkarmaktır.
Vandallık boyutuna gelmiş olan cüretkarlıklara artık bir son verilmelidir. Eğitim çalışanlarına şiddet uygulayanlar ibretlik bir cezai yaptırıma muhatap olmalıdır ki, geleceğimiz olan çocuklarımızı yetiştiren öğretmene EL KALDIRILMAYACAĞI o ilkel beyinlere yerleşebilsin!