Özat Milli Eğiİm Akademisini savundu gerekçesini açıkladı Özat Milli Eğiİm Akademisini savundu gerekçesini açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı MEB'den öğrencilere ve öğretmenlere yeni görev. Bakanlık tarafından yapılan görevlendirme için öğrencilere ve öğretmenlere süre tanındı. Buna göre öğrenciler ve öğretmenler 14 Haziran 2024 cuma günü karneler verildiği tarihe kadar bu görevlerini yerine getirecekler. İşte detaylar:
Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel müdürlüğü tarafından yapılan görevlendirmeler öğretmenlere ve öğrencilere tebliğ edildi. Bu kapsamda gönderilen yazılara göre öğretmenler ve öğrenciler anket dolduracak. Anket çalışması ortaöğretim kurumlarında görev yapan öğretmenler ile aynı kurumlara devam eden öğrencilere uygulanacak.
Lise Öğrencilerinin akademik becerilerinin artırılması, gelişimlerinin desteklenmesi, öğrenme kayıplarının giderilmesi, bütün öğrencilere eşit öğrenme imkanı sağlanması, derslerde faydalanmak üzere oluşturulan yardımcı kaynaklardan fırsat eşitliği ilkesine göre yararlanılması İle birlikte kaynaklara daha kolay erişimin sağlanması maksadıyla MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan "OGM Materyal Web Sitesi"nin öğretmen ve öğrencilerce değerlendirilmesi, standartlarının belirlenmesi, geliştirilmesi ve zenginleştirilmesi için ihtiyaç analizini yapmak amacıyla hazırlanan anket çalışması okullara resmi yazıyla ulaştırıldı.

Bakanlık tarafından gönderilen yazıya göre OGM Materyal Web Sitesi'nin öğrenmeye olan katkısını incelemek ve ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirmek amacıyla hazırlanarak "https://anket.meb.gov.tr/" web adresinden yayınlanan "OGM Materyal Öğretmen ve OGM Materyal Öğrenci Anketleri"ni 05 Haziran 2024 - 14 Haziran 2024 tarihleri arasında liselerde görev yapan öğretmenler ve öğrenciler tarafından doldurulacaktır.