Milli Eğitim Bakanlığının çok sayıda il milli eğitim müdürü, ilçe milli eğitim eğitim müdürü ve milli eğitim müdür yardımcısını görevden alması ve yerlerine yeni görevlendirmeler yapması bekleniyor.
31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel yönetimler seçimlerinde önemli miktarda belediye kaybeden ve tarihinde ilk kez Cumhuriyet Halk Partisi CHP'den daha az oy alarak ikinci parti durumuna düşen Adalet ve Kalkınma Partisi MYK toplantısı yapılacak. Toplantıda seçimle ilgili değerlendirmeler, seçimin kaybedilmesinin nedenleri, kaybedilen oyların geri alınabilmesi için yapılması gerekenler tartışılacak. Bu kapsamda kabinede önemli değişikliklerin yapılması bekleniyor.

2023 Mayıs seçimlerini Kazanan ve kabinede değişiklikler yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanını değiştirmiş ve eski müsteşar Yusuf Tekin'i bakan yapmıştı. Yapılan bu değişikliğin ardından çok sayıda il milli eğitim müdürü ve ilçe müdürü değişmişti. Aynı şekilde kaybedilen seçimin ardından da kabine de gerekse il ve il ilçe müdürlüğü düzeyinde önemli değişikliklerin gelmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çok sayıda bakanı görevden alarak yeni bakanlar ataması, bununla birlikte bakanlıkların il müdürlükleri düzeyinde önemli değişiklikler yapması bekleniyor. Bu kapsamda en çok dikkat çekecek olan görevden almaların ise Milli Eğitim Bakanlığında yaşanması bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığının çok sayıda il milli eğitim müdürü, ilçe milli eğitim müdürü ve milli eğitim müdür yardımcısını görevden alması bekleniyor. Görevden alınan yöneticilerin yerine daha aktif bir şekilde çalışacak, toplumla uyum içerisinde hizmet verecek ve liyakat esaslarına dikkat edecek yeni yöneticilerin görevlendirilmesi bekleniyor. 

Önümüzdeki günlerde bu kapsamda daha geniş bilgiler içeren haberler paylaşmaya devam edeceğiz.

MEB’den sınıflarda yeni uygulama tüm illerde  6’dan 12’ye tüm kademelere  uygulanacak MEB’den sınıflarda yeni uygulama tüm illerde 6’dan 12’ye tüm kademelere uygulanacak

Siz de milli eğitim müdürlükleri bünyesinde görev yapan yöneticilerle ilgili düşüncelerinize haberin yorum kısmına yazarak sesinizi duyabilirsiniz.